Wycieczka do Muzeum Techniki

15 września 2009

Dnia 15 września 2009 roku razem z klasą piątą i szóstą byliśmy w Muzeum Techniki na wystawie "Tajemniczy świata techniki szpiegowskiej". Mogliśmy tam zobaczyć oryginalne narzędzia pracy szpiegowskiej, takie jak pluskwy, podsłuch, urządzenia szyfrujące, zestawy do charakteryzacji, narzędzia do przeszukiwania pomieszczeń, tajną broń szpiegowską, zamaskowane skrytki na dokumenty, kamery zmyślnie ukryte w okularach, książkach, samochody i rekwizyty z filmów o agencie 007. Była też parasolka, która miała w środku kulkę z rtęcią. Był kapelusz z ostrzem w środku - zresztą bardzo skuteczny. Widzieliśmy też gips, w którym była broń.

Na wystawie były eksponaty, które mogliśmy przetestować, na przykład okulary, dzięki którym mogliśmy zobaczyć, co się dzieje z tyłu. Potem założyliśmy słuchawki, przez które mogliśmy podsłuchać rozmowę innych ludzi, którzy znajdowali się w drugim pomieszczeniu.

Robiliśmy test, który polegał na tym, że musieliśmy wybrać sobie jedną z prezentowanych postaci i zapamiętać, ile ta osoba ma lat, jak się nazywa, po co jedzie w to miejsce, ile czasu będzie w danym hotelu, kim jest z zawodu... Później sprawdzaliśmy na komputerze, ile każdy zapamiętał.

Dzięki tej wystawie mogliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o szpiegowskich gadżetach, ale także przejść testy, aby sprawdzić, czy bylibyśmy tacy sprytni, jak prawdziwi agenci ze służb specjalnych.

Magda Szwet i Ewelina Rybus

Zosia, Marysia i Sylwia również zafascynowane były wystawą sprzętu szpiegowskiego, ale zwróciły też uwagę na inne aspekty wycieczki:

Gdy wyszliśmy z wystawy odwiedziliśmy inną: "Dwa światy elektrośmieci". Był tam pokazany świat zanieczyszczonego środowiska i świat czystego środowiska.
Potem poszliśmy do parku Saskiego. Wszyscy mieli 20 minut wolnego czasu. Była tam pewna Pani. Szukała kasztanów. Pytała się nas, czy są, a my odpowiedziałyśmy, że nie wiemy. Jednak Krysia znalazła piękne kasztany i dała je nam, a my zaniosłyśmy tej Pani. Ale miło jest komuś pomóc!

Cała klasa byłą zgodna, że "To była bardzo fajna wycieczka!".