Wycieczka do Wilanowa

15 lutego 2010

15 lutego 2010 roku klasy czwarta, piąta i szósta były na wycieczce w Wilanowie. Jak zwykle najdokładniejszą relację z wycieczki spisała Ewelina:

Tematem tej wycieczki była "Mitologia na usługach krill". Razem z panią przewodniczką obejrzeliśmy część pałacu i dowiedzieliśmy się, jak mieszkał król. Ewelina zwróciła uwagę na fakt, że kultura starożytnych Greków i Rzymian odgrywała ważną rolę w życiu ludzi w tamtym okresie. Uważano, że piękność człowieka zależy nie tylko od duszy, ale i od jego ciała.

W całym pałacu umieszczone były obrazy przedstawiające bogów i sceny z ich życia, rzeźby oraz malowidła naścienne zwane freskami. Weszliśmy do dwóch pomieszczeń: pokoju, który dawniej pełnił funkcję biblioteki i antykamery, czyli przedpokoju, w którym służący czekali przed sypialnią króla na wezwanie. Na końcu wycieczki zobaczyliśmy, jak ubierali się Rzymianie i Grecy. Przebieraliśmy się za różnych bogów. Atena - bogini sprawiedliwej wojny miała włócznię, tarczę i hełm, a Apollo - bóg sztuki i muzyki miał lirę.

Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Magda zachwycała się wazami, które były zdobione kwiatami i rzeźbami owiniętymi w piękne szaty.
Z opinii dzieci wynika, że chyba wszyscy zgadzają się z Marysią, która napisała, że było bardzo ciekawie: Dowiedziałam się dużo. A zresztą i tak zawsze takie wypady bardzo mi się podobają!