Wyjścia do kina

5 listopada 2009

"Podróże kosmiczne" była to opowieść o kosmosie, układzie słonecznym, gwiazdach oraz naszej planecie Ziemi. Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w Cinema Parku, wybraliśmy się w daleką podróż nie odrywając się od Ziemi.

Nasza podróż trwała aż przez pięć interaktywnych sal. W Sali Inspiracji poznaliśmy najnowsze podejście naukowe dotyczące przyszłości naszej planety. W Sali Muzyki dowiedzieliśmy się, jak kompozytorzy wyobrażają sobie międzygalaktyczny język muzyki i nauczyliśmy się porozumiewać z Obcymi. W Sali Wyobraźni byliśmy uczestnikami słuchowiska - usłyszeliśmy historię ludzi, którzy twierdzą, że zostali porwani przez istoty pozaziemskie.
Kolejną salą była Sala Ruchu - przyjrzeliśmy się naszej planecie z lotu ptaka. Zobaczyliśmy nie tylko zapierające dech w piersiach jej piękno, ale również negatywne skutki rozwoju cywilizacji. Ruch foteli w trakcie projekcji i inne zsynchronizowane z obrazem efekty specjalne uatrakcyjniły ten odbiór. W Sali 3D dowiedzieliśmy się, jak powstał nasz układ słoneczny i jakie były początki Wszechświata.
Sala Interakcji pozwoliła każdemu z nas sprawdzić swoją wiedzę zdobytą podczas tej fascynującej podróży.

Wycieczka do kina bardzo mi się podobała. Najbardziej podobała mi się Sala Ruchu, ponieważ ruszały się fotele, czuliśmy piękne zapachy, pryskała na nas woda i dmuchało powietrze.

Natalia Ryfińska

W kinie podobało mi się dlatego, że w Sali Ruchu były urządzenia zapachowe i ruchowe, film 3D i kolorowe światła. Czułam zapachy, powiew wiatru, kopanie koni i chodzenie szczurów.

Blanka Chmielewska

Największe wrażenie wywarła na mnie pierwsza sala. Zaskoczyły mnie ruchome fotele oraz tryskająca niespodziewanie na nasze twarze woda. Wspaniałe zapachy sprawiły, że poczułam się jak na kwitnącej łące.

Nadia Jóźwiak