Zielona Szkoła

24 maja 2010

24 maja 2010 wyruszyliśmy na 5 - dniową wycieczkę (Zieloną Szkołę) do Jastrzębiej Góry. W drodze nad morze zatrzymaliśmy się, aby zwiedzić słynny zamek w Malborku. Pani przewodnik oprowadziła nas po terenach zamkowych i wieży oraz zapoznała z historią tego miejsca. Następne dni okazały się bardzo ciekawe i bogate pod względem proponowanych miejsc zwiedzania. Odwiedziliśmy całe Trójmiasto: Gdańsk, Gdynię, Sopot oraz Władysławowo i latarnię morską w Rozewiu. Ośrodek, w którym się zatrzymaliśmy położony był w niezwykle atrakcyjnym miejscu; zaledwie 200 m od wysokiego, klifowego brzegu Bałtyku. Poza tym ośrodek posiadał boisko do siatkówki, koszykówki, plac zabaw, a także teren spacerowy dzięki czemu czas wolny wypełniony mieliśmy atrakcyjnymi formami zajęć ruchowych. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się, aby zwiedzić zamek w Nidzicy. Dzięki niezwykłym opowieściom pana przewodnika odbyliśmy interesującą podróż w czasie. Wróciliśmy do Warszawy w doskonałych nastrojach, pełni wrażeń, wspomnień, bogatsi w wiedzę o naszej polskiej history.

Bardzo podobał mi się program Zielonej Szkoły. Uwielbiam wszelkie wycieczki nad morze, a szczególnie spacery nad brzegiem gdzie słychać szum morza. Najbardziej utkwił mi w pamięci pobyt w Oceanarium w Gdyni.

Maja Regulska

Wyjazd na Zieloną Szkołę wspominam bardzo miło. Podobały mi się zajęcia ruchowe na terenie naszego ośrodka, dyskoteka oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Krzyś Wojtal

Jastrzębia Góra to moja ulubiona miejscowość, dlatego jak tylko się dowiedziałem, że tam jedziemy bardzo się ucieszyłem. Podczas Zielonej Szkoły najbardziej podobało mi się Oceanarium, a to pewnie dlatego, że interesuję się różnymi gatunkami ryb, wiele o nich czytam. Spacer nad morze też był bardzo ciekawy.

Karol Kilanowski

Wycieczkę uważam za udaną. Mieliśmy mnóstwo atrakcji podczas zwiedzania, nie było czasu na tzw. nudę. Przyznaję szczerze, że uwielbiam pobyty nad naszym polskim morsel.

Weronika Glinka