Zielona Szkoła

6-10 maja 2013

Nareszcie nadszedł czas długo wyczekiwanej wycieczki. Z radością i ciekawością spotkaliśmy się w dniu wyjazdu przy autokarach, aby przeżyć nową przygodę.
Podczas tego 5-dniowego wyjazdu zwiedziliśmy Ziemię Lubelską i poznaliśmy jej historię. Byliśmy w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Sandomierzu i pięknym Roztoczu. Mieszkaliśmy w malowniczej miejscowości Krasnobród.
Ziemia Lubelska jest bogata w piękne zabytki oraz historię, którą każdy powinien poznać. Ta wycieczka pokazała nam jak różnorodny jest nasz kraj i jaką ma ciekawą przeszłość. Mamy nadzieję, że pamiętniki, które zbieraliśmy podczas tej wycieczki nie pozwolą nam o tym zapomnieć.

W zeszłym tygodniu byłam pięć dni z moimi koleżankami z klasy na Zielonej Szkole. Każdego dnia widziałam bardzo dużo pięknych miejsc i spotkało mnie wiele ciekawych wydarzeń.

Kinga Milaniuk

W muzeum w Sandomierzu były obrazy, przy których miało się wrażenie, że postacie się na nich ruszają. W Zagrodzie Guciów było bardzo drogo, ale na targu w Zamościu były tanie pamiątki. W Podziemiach Kredowych było mokro i kredowo więc każdy miał brudne buty.

Karolina Niewczas

Podobało mi się w Zamościu, Lublinie, Chełmie, Podziemiach Kredowych i na Roztoczu. Smakowały mi też lody. Zachwyciły mnie rękawiczki Królowej Jadwigi. Zachwyciły mnie jeszcze malutkie wodospady i powalone drzewa przez bobry.

Julia Sosnowska