Zielona Szkoła na Podlasiu

30 maja - 3 czerwca 2016

W dniach 30.05 – 03.06.2016r. uczniowie naszej szkoły w ramach Zielonej Szkoły wybrali się na malownicze Podlasie. Podróż autokarem minęła szybko i przyjemnie i wszyscy mogli w pełni cieszyć się urokami podlaskich miejscowości, zabytków i zielonych leśnych zakamarków. Pierwszym miejscem jaki zwiedzali nasi wychowankowie był Tykocin i Zamek Królewski z XV wieku położony na prawym brzegu rzeki Narwii. Kolejnym punktem naszej wyprawy była Europejska Wieś Bociana w Pentowie oraz Ostoja Żubra w Kiermusach, gdzie oprócz malowniczych krajobrazów, mogliśmy zobaczyć żubry, a nawet obserwować bocianie pisklęta.  Uczniów urzekła również "Indiańska Wioska", którą mogliśmy podziwiać w całej swojej krasie, postrzelać z łuku, spróbować złapać na lasso konia, poszukać złota lub przybrać indiańskie barwy. Bardzo dużo frajdy sprawiła wszystkim wycieczka do Białegostoku, gdzie oprócz pysznych gofrów mogliśmy zwiedzić ciekawe i wyjątkowe Synagogi i Cerkwie.
Wszystkim dzieciom, wycieczka bardzo się podobała.