„Nie święci garnki lepią – czyli sekrety garncarstwa”

18 września 2014

Podczas lekcji, która odbyła się w Muzeum Etnograficznym uczniowie dowiedzieli się jak powstał pierwszy garnek. Odkryli też tajemnicę jak lepi się ręcznie, a jak toczy się naczynia na kole garncarskim. Poznali kształty i zastosowanie tradycyjnych naczyń glinianych. Dodatkowo dzieci obejrzały film pt. „Technika garncarska", a na zakończenie zajęć ulepiły miniaturowe naczynia z modeliny.

Najfajniejsze w muzeum było to, że mogliśmy stworzyć własny garnek.

Ola Oleszkiewicz

A mnie bardzo podobał się film o garncarstwie i to, że mogliśmy zrobić swoje garnuszki.

Weronika Stankiewicz

Bardzo zaciekawił mnie film i to, że mogliśmy zrobić własny garnek. Fajna była wycieczka do Grobu Nieznanego Żołnierza.

Albert Dybowski