W 45 minut dookoła świata /część II/

13 kwietnia 2016

Tym razem Tosia wraz z rodzicami zaprosiła nas do Kalifornii i na Florydę. Przy okazji opowiadania o bazie NASA uczniowie poznali wiele faktów o lotach kosmicznych. Dowiedzieliśmy się też, że znany z licznych filmów tramwaj w San Francisco porusza się dzięki linie a na zdjęciach obejrzeliśmy wspaniałe sekwoje. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie poświęcone Chinom.

Niestety, w czasie podróży po USA Tosia była bardzo mała, więc pamiętała niewiele. Dlatego opowiadał głównie jej tata. Mówił bardzo ciekawie. Szkoda, że nie wystarczyło czasu na podróż po Chinach.

Witek  Lichacz

W czasie spotkania oglądaliśmy start rakiety kosmicznej, ale niestety tylko na filmie. Widzieliśmy też Disneyland i największe drzewa na świecie – sekwoje. Spotkanie było bardzo interesujące, zwłaszcza dla tych, którzy lubią zwiedzać świat.

Marika Korytkowska

Było bardzo ciekawie, bo oglądaliśmy zdjęcia rakiet, promów kosmicznych i baz wojskowych. Jednak mnie najbardziej podobały się lwy morskie, które wylegiwały się na słońcu.

Leon Reszka