AKADEMIA Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

14 listopada 2018

Wspólnie z całą szkołą świętowaliśmy ten szczególny dzień- 100 –lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły napisali książkę, w której zamieścili swoje opowiadania. Podczas Akademii oprócz wierszy patriotycznych , usłyszeliśmy historię odzyskania niepodległości oraz spektakl w wykonaniu starszych uczniów poświęcony temu wydarzeniu. Całość dopełniły przepiękne historyczne pieśni z okazji tej wyjątkowej rocznicy w wykonaniu naszych uczniów. Poprzez godne uczestnictwo w Akademii oddaliśmy hołd wszystkim Polakom, którzy walczyli i oddali życie w imię naszej Ojczyzny.

Wraz ze swoją klasą uczestniczyłem  w Akademii z okazji Niepodległości. W tym roku uczczenie tej ważnej daty odbyło się wyjątkowo uroczyście. To bardzo ważne by pamiętać o tych co oddali swoje życie za naszą Polskę. Oprócz zaśpiewania hymnu uczniowie naszej szkoły przygotowali bogaty program artystyczny.

Janek Kuśmierczyk

Uczniowie naszej szkoły chcąc uczcić 100 rocznicę odzyskania Niepodległości wraz z nauczycielami przygotowali uroczystą Akademię. Bardzo spodobało mi się przedstawienie historyczne w wykonaniu starszych uczniów. Nastrój chwili podkreślały pieśni poświęcone i związane z tym okresem.

Ada Tołwińska