Bal Karnawałowy

13 stycznia 2006

Przesądni uważają, że piątek trzynastego przynosi pecha. W naszej szkole jednak okazał się szczęśliwy, bo właśnie tego dnia odbył się szalony bal karnawałowy.
Uczniowie zaskoczyli wszystkich niezwykle oryginalnymi i wymyślnymi strojami. Zabawa rozpoczęła się w przepięknie udekorowanej sali teatralnej. Tęcza barw balonów i uroczo postrzępionych krepinowych łańcuchów przeniosła tancerzy do nieco baśniowego świata. Wśród starszych uczestników zabawy znaleźli się między innymi:

• zupełnie niegroźny mafioso
  • nie taki straszny ,,żniwiarz"
  • zaskakujący powagą Herr Flig
  • zmęczona życiem Indianka
  • przesympatyczny pacyfista
  • lustrzane odbicie przewodniczącego Leppera
  • urzekający Sindbad
  • nieśmiały, ale stanowczy gazeciarz
  • niebywale odważny brytyjski spadochroniarz.

W klasie obok na zmęczonych zabawą uczniów czekały zastawione pysznościami stoliki.
Jak każdego roku Pani Dyrektor zadbała, by w czasie zabawy nie zabrakło soków, owoców czy słodyczy. Po szalonej zabawie uczniowie klas IV - VI urządzili grupowe turnieje gier planszowych (Milionerzy, Eurobiznes, Scrabble, Abalane, Monopoly, Jenga Xtreme). W tych zawodach tak naprawdę wszyscy okazali się zwycięzcami.
Miła atmosfera, smaczny poczęstunek, przyjemna muzyka i skrócone lekcje cieszyły wszystkich tym bardziej, że od poniedziałku zaczynają się ferie. Bal okazał się zatem wspaniałym uwieńczeniem ciężkiej półrocznej pracy.