25 stycznia 2013

W piątek odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. O godzinie jedenastej rozpoczęły się przygotowania. Dzieci przyniosły i wykonały wiele ozdób, którymi udekorowały salę na bal. Zakładanie strojów zajęło też trochę czasu. Kolorowy makijaż jest przecież nieodłączną częścią karnawałowego stroju. Bal rozpoczęły taneczne rytmy największych dyskotekowych przebojów. Następnie odbył się konkurs tańca z balonikiem, który wygrały Natalia i Nadia z klasy piątej.

Tradycyjnie punktem kulminacyjnym imprezy był wybór królowej i króla balu. Królem został Michał z klasy szóstej, a koronę królowej założyła Oliwia z klasy piątej. W drugiej części balu pojawiły się kolejne zabawy, niektóre z nich wymyślali sami uczniowie, na przykład ruchową grę w pająka i muchy.

Chociaż przeziębienia wśród dzieci obniżyły frekwencję ostatniego dnia przed feriami, to bal należy uznać za bardzo udany.