21 stycznia 2016

21 stycznia naszą szkołę odwiedzili kolejni goście – byli to przedstawiciele policji, którzy co nieco opowiedzieli nam o swojej bardzo trudnej i odpowiedzialnej pracy, ale przede wszystkim poinstruowali naszych uczniów, jak bezpiecznie poruszać się w wirtualnej rzeczywistości Internetu, bez narażania się na specyficzne dla tego medium niebezpieczeństwa. Szczególną uwagę poświęcono zjawisku cyberprzemocy, metodom zaradczym i sposobom uzyskiwania pomocy. Ważne jest, aby uzmysławiać młodym ludziom, że sieć, to nie tylko beztroskie miejsce zabaw i uczyć ich świadomego z niej korzystania.

Myślę, że na spotkaniu poruszono ważne tematy, każdy z nas korzysta z sieci i jest narażony na niebezpieczeństwo. Warto wiedzieć, co w takich sytuacjach trzeba robić.

Janek Kuźma

Wydaje mi się, że dzięki takim rozmowom jesteśmy bezpieczniejsi i wiemy jak unikać zagrożenia w Internecie. Warto o tym mówić.

Wanda Osiecka

Na spotkaniu sporo czasu poświęciliśmy na rozmowę o naszym bezpieczeństwie, zarówno tym w sieci, jak i w życiu. Myślę, że chociaż sporo już wiemy na ten temat, tego typu rozmowy są ważne.

Bartek Cegieła