Bożonarodzeniowy Kiermasz dla dzieci chorych na raka.

15 grudnia 2005

Najpierw pojechaliśmy do Teatru Rampa na bożonarodzeniowy koncert pt. A my do Betlejem... Po powrocie z teatru zajęliśmy się ostatecznymi przygotowaniami do kiermaszu.
Pomysł organizowania corocznego kiermaszu jest już szkolną tradycją, którą kontynuujemy. Tym razem jednak zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dzieci chore na raka. Kiermasz rozpoczął się o godzinie 14.00, wtedy też zaczęli przychodzić pierwsi goście. A było po co.
W swej ofercie uczniowie klas IV - VI przy aktywnym udziale Rodziców i Wychowawczyń przygotowali: Sprzedaż:

• własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych
  • ,,obrazów" o tematyce bożonarodzeniowej
  • wykwintnych kanapeczek i koreczków
  • przepysznych ciast przygotowanych przez Mamy, Babcie, Ciocie i Dzieci
  • aniołków, mikołajków, bałwanków, choineczek
  • kalendarzy na rok 2006 z różnymi ściągami lub ślicznymi zwierzątkami na odwrocie
  • osobiście upieczonych i udekorowanych pierniczków.

Całej akcji towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Świąteczna muzyka, zapalone świeczki, uczniowie w anielskich strojach - to wszystko zapewne wpłynęło na ofiarność naszych gości. Jesteśmy z siebie dumni. Zebraliśmy niespełna 1 300 złotych. Jest to znaczny podarunek, co ważniejsze to z naszego serca płynąca kropla ofiarności na zdrowie chorych dzieci.