Dzień angielski

22 stycznia 2016

Już od rana uczniowie ozdabiali klasy dekoracjami związanymi z kulturą i historią krajów Zjednoczonego Królestwa: Anglii, Szkocji, Nowej Zelandii i Australii. Przebojem okazała się replika londyńskiej budki telefonicznej. Śpiewano kolędy amerykańskie a prezentacje uczniów i przebrania stały się elementem przybliżającym kulturę i historię krajów anglojęzycznych.

Najpierw śpiewaliśmy piosenki. Według mnie najlepiej śpiewała klasa 5. Po przerwie dzieci mówiły prezentacje po angielsku. Ja mówiłam o Szkocji. Potem robiliśmy sobie zdjęcia. Moim zdaniem dzień angielski był bardzo udany.

Marika Korytkowska

Niektóre osoby przebrały się. Był angielski policjant, król Artur, wiele osób nosiło emblematy angielskie. Nasze klasy zostały ślicznie ozdobione. Niektórzy uczniowie zrobili prezentacje i była bardzo miła atmosfera. Podobało mi się.

Zosia Radzikowska

Młodsze klasy przygotowały scenki z komiksów w ich podręcznikach. Kilka osób miało ciekawe prezentacje o miejscach na świecie, gdzie mówi się po angielsku. Nasza klasa była dobrze przygotowana, ponieważ było strasznie dużo herbaty i każdy mógł się napić. Bardzo mi się to podobało.

Witek Lichacz