6 lutego 2018

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu wypadł szóstego lutego. W naszej szkole uczniowie klas młodszych zobaczyli prezentację starszych kolegów z klasy 6. Pozostałe klasy wzięły udział w prezentacji przygotowanej przez nauczyciela informatyki pana Daniela Jechne. Przesłanie było jasne: przy korzystaniu z internetu należy zachować szczególną ostrożność i nie robić niczego bez wiedzy i zgody rodziców.

Prezentacja była dla nas pożyteczna. Na lekcji z wychowawcą mówiliśmy o zagrożeniach, jakie może stworzyć nierozsądne korzystanie z internetu. Wykonaliśmy w grupach plakaty, na których wypisaliśmy najważniejsze zasady zachowania w sieci komputerowej.

Anna Malicka

Ważne jest, aby komputer miał program antywirusowy. W sieci pojawia się dużo nieprawdziwych informacji i zawirusowanych stron. W naszej klasie na szczęście nikt nie miał nieprzyjemnych przygód w sieci.

Zofia Radzikowska