Dzień Francuski

15 stycznia 2015

W tym roku po raz pierwszy, a na pewno nie ostatni, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali Dzień Francuski. Było to spotkanie promujące kulturę francuskiego obszaru językowego. Dzień Kultury Francuskiej spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem wszystkich uczniów, którzy aktywnie zaangażowali się w jego organizację. Pomysłodawcą imprezy była nauczycielka języka francuskiego - Pani Natalia Kamieniecka.
Program obchodów Dnia Francuskiego obejmował trzy części. W pierwszej uczniowie mogli wykazać się wiedzą dotyczącą znajomości geografii, historii, kultury oraz obyczajowości francuskiej. Przedstawiony przez uczniów klasy V referat, wzbogacony o ilustracje i fragmenty muzyczne, dostarczył wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.
Następnie reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w konkursie poezji francuskiej. Repertuar był zróżnicowany - począwszy od zabawnych, krótkich rymowanek, a skończywszy na klasycznych wierszach wielkich francuskich poetów. Ostatnia część obejmowała nagrodzenie wszystkich uczniów, którzy zaprezentowali francuską modę.