Dzień Francuski

15 stycznia 2015

Dzisiejszy dzień w naszej szkole przeniósł nas do Francji. Rysiek i Michał z klasy 5 w swojej prezentacji przedstawili nam ważniejsze postacie z historii Francji oraz zapoznali nas z architekturą Paryża. W drugiej części spotkania odbył się konkurs recytowania poezji francuskiej przez uczniów klasy 5 i 6. Na zakończenie spotkania uczniowie 5 klasy nauczyli nas wymawiać kilka podstawowych słów w języku francuskim, a 3 osoby najlepiej przebrane we francuskim stylu otrzymały upominki od nauczycielki  j. francuskiego.

15 stycznia odbył się Dzień Francuski. W pierwszym etapie dwaj chłopcy z 5 klasy opowiadali o architekturze Francji, trochę o historii i o różnych ciekawych rzeczach dotyczących Francji. W drugim etapie odbył się konkurs recytatorski. Startowali uczniowie 5 i 6 klasy, którzy recytowali wiersze po francusku. Bardzo spodobał mi się język francuski mimo, że nic nie zrozumiałam. Na koniec odbył się konkurs na najlepsze przebranie. Moim zdaniem to był udany dzień.

Marika Korytkowska

Dzisiaj w szkole był Dzień Francuski. W pierwszym etapie dwaj chłopcy z 5 klasy, Michał i Rysiek opowiadali o historii Francji i architekturze. W drugiej części 5 i 6 klasa recytowała różne francuskie wiersze. Po recytowaniu odbył się konkurs na najlepszy francuski strój. Ja nie wygrałam ale i tak przeżyłam wspaniałą przygodę.

Ola Leszkiewicz

Ten dzień nawet mi się podobał. Tylko, że w pierwszej części kiedy chłopcy z 5 klasy opowiadali o Francji na końcu sali nie było nic słychać. Na szczęście w drugiej części tego spotkania kiedy był konkurs na najlepszy wiersz był mikrofon i było o wiele lepiej. Ten dzień był nawet fajny.

Andrzej Lichacz