Dzień Francuski

15 stycznia 2015

Czwartek 15 stycznia był Dniem francuskim w naszej szkole. Dzięki prezentacji przedstawionej przez Rysia i Michała z klasy 5 poznaliśmy ważniejsze postacie z historii Francji, zobaczyliśmy zabytki Paryża i przyrodę tego kraju. W drugiej części spotkania miał miejsce konkurs recytowania poezji francuskiej. Na koniec nauczyliśmy się wymawiać kilka podstawowych słów w tym języku, a osoby przebrane we francuskim stylu zostały wyróżnione.

Dzień francuski polega między innymi na tym, że wszyscy przebierają się w stroje francuskie. Tego dnia oglądaliśmy prezentację o Francji i jej zabytkach. Potem był konkurs recytatorski wierszy francuskich. Cieszę się, bo zostałam wyróżniona w konkursie na najbardziej francuski strój.

Amelia Ryń

Chłopcy z klasy 5 mieli prezentację, w której były najważniejsze informacje o Francji. Po przerwie uczniowie z klasy 5 i 6 recytowali francuskie wiersze. Moja koleżanka zdobyła drugie miejsce spośród osób najładniej przebranych.

Helena Wilimska

Konkurs mnie nudził, ponieważ nic nie rozumiałam.

Angelina Apolinarska

Szkoda, ze nie mogłem powiedzieć wierszyka, bo konkurs był tylko dla starszych klas.

Olaf Rejewski