Dzień Języków w PSP 114

23 października 2018

Wtorek, 23 października był w naszej szkole Dniem Języków. Obejrzeliśmy prezentacje o różnych krajach przygotowane przez samych uczniów lub rodziny. Dzieci poznały kulturę, zwyczaje, przyrodę a przede wszystkim język, jakim posługują się ludzie w różnych częściach świata. Ciekawe w tym dniu było również to, że nasza szkolna rodzina okazała się wielonarodowa.

Dnia 23 X 2018 roku odbył się Dzień Językowy, nazywany też Dniem Języków lub Europejskim Dniem Językowym. O 9.30 wydarzenie rozpoczęła prezentacja o Nowej Zelandii. Później odbyły się: krótka prezentacja o Łotwie, wykonanie wiersza La Fontaine’a oraz francuskiej piosenki nieżyjącego od niedawna Charlesa Aznavoura i kilka innych prezentacji. Wszystko w wykonaniu rodziców poszczególnych uczniów oraz tych studentów. Później nastąpiła piętnastominutowa przerwa. Następnie był układ taneczny w wykonaniu klasy V do piosenki pt. „Alone”. Po tym wydarzeniu po kolei odbywały się prezentacje uczniowskie (samodzielne lub grupowe). Oto kilka z nich: prezentacja o USA (Floryda), o Paryżu, o Szkocji, o Rosji i o Danii. Moim zdaniem zdumiewające jest to, że nikt nie zrobił prezentacji o Polsce.

Albert Dybowski

Wiele osób się przebrało w stroje charakterystyczne dla danego kraju lub przyniosło rekwizyty z nim związane. Gdy zebraliśmy się w dużej Sali zaczęły się prezentacje. Na początku wystąpili rodzice z młodszych klas. Jedni mówili po angielsku, inni po polsku a jeszcze inni po francusku. Po nich zaczęły się prezentacje najmłodszych klas w języku polskim. Później, w języku angielskim zaprezentowały się starsze klasy. Ja z moimi kamratami miałem prezentację o Rosji. Cała atrakcja trwała cztery godziny. Na końcu na wszystkich czekał poczęstunek.

Andrzej Lichacz