Dzień Języków w PSP 114

23 października 2018

Wtorek, 23 października był w naszej szkole Dniem Języków. Obejrzeliśmy prezentacje o różnych krajach przygotowane przez samych uczniów lub rodziny. Dzieci poznały kulturę, zwyczaje, przyrodę a przede wszystkim język, jakim posługują się ludzie w różnych częściach świata. Ciekawe w tym dniu było również to, że nasza szkolna rodzina okazała się wielonarodowa.

Dzisiaj w szkole świętowaliśmy dzień języków. Każda klasa przygotowała co najmniej jedną prezentację. Najpierw zobaczyliśmy prezentacje dzieci, których rodzice pochodzą z innych krajów na przykład z Nowej Zelandii, Gruzji, Łotwy czy Francji. Potem dzieci opowiadały o Anglii, USA, Japonii, Szkocji Chłopcy z siódmej klasy przygotowali prezentację o Rosji. Albert zaśpiewał rosyjską piosenkę Katiusza.Ostatnia była prezentacja Stasia o Danii. Ogólnie podobały mi się wszystkie prezentacje, chociaż pod koniec zaczęło mi się nudzić.

Marianna Kaniewska

W ten dzień klasy przygotowały wiele dekoracji, a niektórzy uczniowie prezentacje na temat wybranych krajów. Jeden z najbardziej udanych występów należał do Alberta, Kacpra, Andrzeja i Maksa z 7 klasy. Pod koniec ich prezentacji na temat Rosji mogliśmy poczęstować się bardzo dobrymi, ręcznie robionymi pierogami.

Jan Bocheński