Dzień Niepodległości - obchody

14 listopada 2018

W dniu 14 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie klasy spotkały się w sali klasy pierwszej na ostatnim piętrze naszej szkoły. Jako pierwsza wystąpiła klasa czwarta. Zaprezentowała krótką historię o wędrówce Polaków do Warszawy. Jako druga wystąpiła nasza klasa – czyli klasa piąta. Kilka osób przytało wiersze o miłości do ojczyzny, wszyscy trzymali czerwone róże. W następnej kolejności wystąpiły dwie dziewczynki, uczennice klasy ósmej i czwartej. Dziewczyny śpiewały piosenkę patriotyczną pt. Białe róże”. Pani od muzyki im akompaniowała. Na końcu Zosia z klasy czwartej zaprezentowała nam historię Kabaretu Starszych Panów. Usłyszeliśmy utwór pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”. Cieszę się, że mogliśmy uczcić 100-lecie Niepodległości Polski w naszej szkole!

Tomasz Przychodzki