Festyn „Praskie Prezentacje” w Centrum Promocji Kultury

4 października 2014

Tradycyjnie na Praskich Prezentacjach nasza szkoła miała swoje stoisko. Pogoda dopisała
i pomimo wielu konkurencyjnych imprez odbywających się w tym dniu w stolicy, piknik odwiedziło dużo gości. A każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie: sokolnictwo, walki zapaśników, pokazy rycerskie… Były też konkurencje dla najmłodszych. W pawilonie naszej szkoły dzieci brały udział w konkursach plastycznych. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się występy zespołów artystycznych. Nasi uczniowie zaśpiewali wiązankę piosenek z Kabaretu Starszych Panów, co zostało nagrodzone hucznymi brawami.

Na festynie prezentowaliśmy piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Były też pokazy ptaków i zespół z dziwnymi instrumentami. Można było zjeść popcorn, watę cukrową i pyszne jabłka.

Tosia Merecz

Na imprezie było bardzo dużo ludzi. Na stoiskach przedstawiano foldery zachęcające do udziału w różnych akcjach charytatywnych czy zajęciach. Różni wykonawcy śpiewali, pokazywali swoje zdolności. Mieliśmy dużą konkurencję, ale myślę, że zostaliśmy zapamiętani.

Karolina Niewczas

Występowaliśmy w cylindrach i czarnych marynarkach. Bardzo się stresowałem i bałem. Po zejściu ze sceny rodzice mnie pochwalili.

Karol Jagielak

Występowałam z moimi koleżankami i kolegami. Śpiewaliśmy: „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Addio pomidory”,  „Herbatkę”, „Tanie dranie”, „Ząb zupa dąb”, „Dobranoc”. Bawiliśmy się świetnie.

Karolina Jagielak