III Szkolne Mistrzostwa Wiedzy

Listopad 2012

Trzy etapy Szkolnych Mistrzostw Wiedzy to dla uczniów prawdziwy sprawdzian wiadomości, koleżeńskiej rywalizacji, opanowania, a także radzenia sobie z porażką. Wygrali uczniowie, którzy w konkursie zaprezentowali się najlepiej, a dla nas - nauczycieli mistrzostwa były również niemałym wyzwaniem.

W naszej szkole odbył się konkurs wiedzy. Udało mi się przejść do II etapu. W II etapie przegrywałem z Karolem o dwa punkty, więc odpadłem, a reszta osób doszła do finału... Na tablicy była duża kartka z napisem, który oznaczał, żeby nie chodzi o to być lepszym od innych tylko od siebie z dnia poprzedniego. To prawda i myślę, że przegrać to czasami coś więcej niż wygrać, umieć pogratulować wygranej to też zwycięstwo. To wesoło mieć taki puchar ale nie zawsze o to chodzi. To był w sumie mój pierwszy konkurs, więc nic się nie stało...

Kacper Chmielewski

W finale z naszej piątki wyłoniono trzech zwycięzców: I miejsce zajął Kacper Żołądkowski, II - Mikołaj Dziok, III - Ania Zatryb. Wszyscy dostali dyplomy oraz cukierki. Zwycięzcy dostali puchary, medale i prezenty. Konkurs był dla mnie bardzo ciekawy.

Weronika Słomkowska

W pierwszym etapie ledwo co wygrałem z Mikołajem z VI klasy i cieszyłem się bardzo z przejścia do drugiego etapu. W drugim etapie poszło mi o wiele lepiej, ponieważ byłem drugi. W trzecim etapie dogrywałem się z Mikołajem o 1 miejsce i po 5 dogrywkach wygrałem. Cieszę się bardzo z tego sukcesu.

Kacper Żołądkowski

Moje wrażenia z konkursu są nienajlepsze, ponieważ przegrałem zajmując czwarte - najgorsze miejsce. Bardzo niewiele brakowało mi do miejsca na podium.

Karol Kijanowski