Kaszuby

25-29 maja 2015

25 maja 2015 r. wyruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę po malowniczych Kaszubach. Zielona Szkoła trwała 5 dni, w czasie których mieszkaliśmy nad pięknym i czystym jeziorem Wdzydze oraz zwiedziliśmy ten przepiękny region. Zwiedziliśmy piękny Toruń z Rynkiem Starego Miasta, Domem Mikołaja Kopernika i toruńskimi kamienicami, oczywiście zjedliśmy też pyszne toruńskie pierniki. Odwiedziliśmy Szymbark, Muzeum Ceramiki Kaszubskiej, farmę strusi, Muzeum Kolejnictwa, pływaliśmy statkiem po najczystszym jeziorze w Polsce i zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Bytowie.

Najbardziej podobała mi się farma strusi afrykańskich, szczególnie małe strusie a te dorosłe miały strasznie duże oczy. Spodobała mi się również drewniana kapliczka w Szymbarku.

Ola Leszkiewicz

Najciekawsze z Zielonej Szkoły było zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Bytowie, ponieważ były tam różne ciekawe wystawy i można było zobaczyć jak dawniej żyli Krzyżacy.

Marika Korytkowska

Na Zielonej Szkole podobało mi się wiele rzeczy m.in. Muzeum Ceramiki, Muzeum Kolejnictwa i rejs statkiem po jeziorze. Cały wyjazd ogólnie mi się podobał.

Albert Dybowski

Na Zielonej Szkole był fajny hotel, kupiłem sobie ciekawe pamiątki. Najbardziej podobało mi się w Szymbarku gdzie słyszeliśmy język kaszubski i kaszubską piosenkę.

Olgierd Grabowski