Kiermasz Świąteczny

12 grudnia 2011

12 grudnia odbył się w naszej szkole, zgodnie z grudniową tradycją, Kiermasz Świąteczny. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i wspólnie przygotowały to wielkie wydarzenie. Pięknie zasłane obrusem stoły uginały się od najróżniejszych smakołyków, ciast, ciasteczek, pierników, świątecznych dekoracji i artykułów. Ręcznie robiona biżuteria miała też swoich zwolenników. Niemałą atrakcją okazał się kącik wróżb. Wiele osób chciało poznać swoją przyszłość w nadchodzącym roku. Loteria fantowa była strzałem w dziesiątkę i zyskała bardzo dużo fanów.

Dzięki wspólnym wysiłkom cel kiermaszu został osiągnięty. Zebrane fundusze zostaną przekazane na Dom Dziecka w Walendowie.

Kiermasz Świąteczny to bardzo fajna tradycja w naszej szkole. Warto jest zrobić coś dla innych. Lubię te wszystkie przygotowania, kiedy sami robimy jakąś rzecz i później możemy to kupić. Dla mnie najfajniejsza okazała się loteria fantowa - wylosowałam 2 pudełka i uroczego pluszaka.

Ola Dąbkowska

Najbardziej na kiermaszu podobało mi się to, że mogłam wspólnie z koleżankami sprzedawać, to co wcześniej przygotowywaliśmy razem z klasą. Kupiłam swoją bombkę, kolczyki w kształcie kwiatków i ciastko. Pod koniec zdecydowałam się i odwiedziłam wróżkę. Dowiedziałam się, co oznacza moje imię. Kiermasz był bardzo ciekawy i fajne rzeczy można było na nim kupić. Pieniądze zebrane z tej akcji są przeznaczane zawsze dla najbardziej potrzebujących.

Julia Wilczyńska