Kiermasz Świąteczny

15 grudnia 2014

Jak co roku w naszej szkole przed świętami odbył się kiermasz ozdób świątecznych i ciast. Dochód przeznaczony jest na fundację pomocy dzieciom. Uczniowie przeżywają ten dzień, ponieważ sprzedają wykonane wcześniej choinki, bombki, stroiki, figurki, karty świąteczne. Dzieci bardzo angażują się w organizację tego wydarzenia rozpoczynającego w naszej szkole okres świąteczny.

Na kiermaszu można było kupić wiele wspaniałych rzeczy. Na lekcji zrobiłam bombkę wysadzaną błękitnymi cekinami, a w domu z mamą zrobiłyśmy ciasta w kształcie dzwonu, bałwanka, choinki i gwiazdki. Pod koniec naszego kiermaszu odbyła się aukcja, na której Stasiek kupił piękną, wysadzaną cekinami bombkę za 70 zł, ale okazało się, że zabrakło mu pieniędzy i mama musiała mu pomóc.

Helena Wilimska

Cały kiermasz upłynął nam w miłej, świątecznej atmosferze. Kulminacja emocji nastąpiła podczas licytacji wspaniałych przedmiotów. Poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia! Najważniejsze jest jednak to, że po raz kolejny mogliśmy pomóc potrzebującym.

Kinga Milaniuk

Wszyscy przeżywali przygotowania do kiermaszu. Wykonaliśmy bombki, stroiki, ozdobne gwiazdki i jeszcze inne rzeczy. Razem z rodzicami upiekliśmy ciasta. Prawie wszystko udało się sprzedać.

Amelia Ryń