Kiermasz świąteczny

Grudzień 2004

Jedną z tradycji naszej szkoły jest organizowany co roku kiermasz bożonarodzeniowy. W przedświątecznej atmosferze, kiedy każdy jest miły i serdeczny dla innych, nie zapominamy o tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy - o dzieciach z domów dziecka. Chcemy, aby i do ich drzwi zastukał Święty Mikołaj z workiem prezentów i dlatego cały dochód z tej wyjątkowej imprezy przekazujemy podopiecznym wybranego domu dziecka.
Przygotowania do kiermaszu trwały już od listopada. Najważniejszą w nich rolę odegrała klasa VI, która pod kierunkiem swojej wychowawczyni - Doroty Łobody opracowała i koordynowała plan działania. Rozpoczęło się od malowania kartek świątecznych. Każdy uczeń, i ten mały i ten duży, zaprojektował i wykonał kilka pocztówek. Była na nich Święta Rodzina, pasterze, gwiazda betlejemska, choinki, bałwanki, Mikołaj i wszystko to, co kojarzy nam się z Bożym Narodzeniem.
Najważniejszym punktem programu okazała się loteria fantowa dla najmłodszych. Każdy los był szczęśliwy, a wygrać można było zgromadzone przez klasę VI fanty - zabawki, przybory szkolne i książki. Buzie maluchów jaśniały uśmiechami, rodzice kupowali kartki świąteczne i ciasta, a szóstoklasiści niecierpliwie liczyli zebrane pieniądze.
Zebraliśmy 830 złotych, które przekazaliśmy Państwowemu Domowi Dziecka nr 15, mieszczącemu się w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 75.