Koncert z cyklu "Magia dźwięków"

25 października 2010

W poniedziałek w naszej szkole odbył się, jak co miesiąc, koncert muzyczny z udziałem Pani Izy Zając. Tym razem nasza "podróż muzyczna" dotyczyła stylu muzyki brazylijskiej bossa novy. Pani Iza omówiła oraz zaprezentowała ten gatunek muzyki, a co najważniejsze każde dziecko miało swój udział w tworzeniu tego subtelnego i delikatnego stylu muzycznego.

Dzięki zrobionym własnoręcznie grzechotkom nasi uczniowie poczuli klimat niezwykłej, spokojnej i urzekającej BOSSA NOVY.

Bardzo lubię koncerty prowadzone przez panią Izę. Tym razem usłyszeliśmy bossa novy, czyli rodzaj muzyki jazzowej. Podczas występu pomagaliśmy artystce używając własnoręcznie zrobionych grzechotek. Było to niezwykle zabawne i pouczające spotkanie.

Ola Dąbkowska

Muzyczne spotkania z panią Izą uważam za bardzo ciekawe. Wokalistka ta nie tylko pięknie śpiewa, ale i ciekawie opowiada. Szczególnie zainteresowały mnie różne instrumenty, które wydawały określone dźwięki.

Weronika Słomkowska