Koncert Pani Izy Zając

19 kwietnia 2011

Dnia 19 kwietnia 2011r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym muzycznym spotkaniu z Panią Izą Zając. Tematem audycji było życie i twórczość amerykańskiego trębacza i wokalisty jazzowego Louisa Armstronga. Zaprezentowane utwory przeniosły wszystkich w muzyczną, czarującą przestrzeń Nowego Orleanu z pierwszej połowy XX wieku.

Kwietniowa audycja muzyczna poświęcona była twórczości Louisa Armstronga. Był on wokalistą jazzowym i trębaczem. Zakładał również własne zespoły. Usłyszeliśmy parę jego piosenek. Te, które szczególnie zapamiętałam to "What a wonderful world" oraz "Cheek to cheek". Są to znane i lubiane piosenki, które często wykorzystuje się w reklamach. Audycja podobała mi się. Tym razem do zespołu dołączył saksofonista, co było pozytywną odmianą.

Agata Strupiechowska

Dzisiejszy koncert był urozmaicony, ponieważ pojawił się nowy muzyk grający na saksofonie. Tematem audycji była twórczość muzyka jazzowego - Louisa Armstronga. Usłyszeliśmy najbardziej znaną piosenkę tego artysty pt. "What a wonderful world". Uważam, że koncert nie był ciekawy. Nawet "Herbatka" śpiewana tradycyjnie przez wszystkich stała się dla mnie nudna.

Adam Dzierżko