Koncert Pani Izy Zając

20 grudnia 2010

Tuż przed nadejściem Świąt Bożego Narodzenia - 20 grudnia 2010r. - gościliśmy w naszej szkole Panią Izę Zając i Pana Jarosława Małysa. Artyści odwiedzili nas z kolejną, niezwykłą niespodzianką muzyczną. Tym razem były to kolędy zaprezentowane w jazzowej i klasycznej aranżacji. Uczniowie ulegli magii świątecznej atmosfery i z zaangażowaniem uczestniczyli w koncercie przyłączając się do śpiewania bożonarodzeniowych pieśni.

Dnia 20 grudnia do naszej szkoły - jak co miesiąc - przybyła Pani Iza Zając oraz Pan Jarosław Małys. Tym razem była to audycja świąteczna, podczas której Pani Iza zaśpiewała kilka polskich kolęd w aranżacji jazzowej, a także znane piosenki angielskie takie jak "Let it snow" czy "Jingle bells". Bardzo podobają mi się występy tej wokalistki. Lubię piosenki w jej wykonaniu, ponieważ ma one naprawdę piękny głos. Aranżacja jazzowa kolęd była ciekawa, choć szczerze mówiąc wolę, gdy są one śpiewane w sposób tradycyjny. Natomiast piosenki świąteczne, które były zaśpiewane po angielski chodziły mi po głowie cały dzień.

Zosia Koniecko

Pani Iza Zając, która wystąpiła 20 grudnia w naszej szkole już zupełnie wprowadziła mnie w świąteczny nastrój. Artyści mieli nawet na głowach czapki Świętego Mikołaja co pasowało do tematu koncertu. Podczas śpiewania kolęd Pani Iza mogła liczyć na pomoc dzieci, które spontanicznie przyłączały się do niej. Ten występ bardzo mi się podobał, chociaż uważam, że przeznaczono na niego zbyt mało czasu. Mam nadzieję, że to nie będzie ostatni koncert świąteczny w tym roku.

Krzysztof Zatryb

Usłyszeliśmy wiele zimowych i świątecznych piosenek oraz kolęd. Pani Iza Zając wykonała dla nas znane angielskie piosenki takie jak: "White Christmas" czy "Jingle bells". Usłyszeliśmy także trochę inne, jazzowe wersje polskich kolęd. Muszę przyznać, że osobiście wolę tradycyjne wykonania. Myślę, że koncert wszystkim bardzo się podobał. Wprowadził nas w świąteczny nastrój. Już nie mogę się doczekać kolejnej, styczniowej audycji.

Agata Strupiechowska