Konkurs Taneczny "Piruet"

1 lutego 2011

Dnia 1 lutego 2011r. w Domu Kultury "Świt" odbył się Międzyszkolny Konkurs Zespołów Tanecznych "Piruet". Konkurs zorganizowany był przez Szkołę Podstawową nr 285 im. Jana Marcina Szancera pod patronatem Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Targówek.

W turnieju wzięło udział ok. 400 uczestników w kategoriach wiekowych: klasy I - III, klasy IV - VI, gimnazja i licea. Poziom prezentowanych tańców był bardzo wysoki. Mogliśmy zaobserwować wielką różnorodność stylów. Występy uświetniły pokaz podopiecznych Domu Kultury (pokaz grup akrobatycznych, wspaniałe piosenki i gra na instrumentach). Publiczność entuzjastycznie reagowała na występy. Zabawa - zarówno dla uczestników jak i widzów - była udana.

Nasza szkoła odniosła ogromny sukces w konkursie, gdyż uczniowie klas IV-V zajęli zaszczytne drugie miejsce! Jesteśmy z nich bardzo dumni i życzymy jeszcze większych sukcesów. Nie możemy zapomnieć o Pani Agnieszce Kurek, gdyż to dzięki ciężkiej pracy i niewyobrażalnej cierpliwości Pani Agnieszki w szkolnej gablotce zabłyśnie kolejny puchar zwycięstwa.