Magia Dźwięków-blues

28 lutego 2011

28 lutego 2011 odbył się w naszej szkole koncert pani Izy Zając. Tym razem tematem przewodnim był gatunek muzyczny wywodzący się ze śpiewów Afroamerykanów czyli blues. Zapoznaliśmy się z historią bluesa, dowiedzieliśmy się, że pierwszą jego odmianą był Country Blues powstały w drugiej połowie XIX w na południu USA, w stanach Missisipi, Alabama, Georgia. Pani Iza, poprzez doskonałą interpretację muzyczną, pozwoliła nam wczuć się w klimat tamtego okresu, opowiedziała nam o tym wszystkim, co wzruszało, zadziwiało i smuciło śpiewaków bluesowych. Dzięki spotkaniu zrozumieliśmy skąd wywodzi się prawdziwy blues, gdzie należy dopatrywać się jego źródeł i jaka jest jego tematyka.

Koncert Pani Izy zainteresował mnie, dzięki niemu dowiedziałam się, że klasyczny blues ma 12 taktów oraz, że kolor blue oznacza smutek, rozpacz. Jest to muzyka, która opowiada o ludziach, którzy mieli różne kłopoty i problemy.

Weronika Słodkowska

Koncert mi się podobał pomimo tego, że był to rodzaj muzyki smutnej. Pani Iza opowiadała nam różne ciekawostki dotyczące bluesa. Ale najbardziej to lubię utwór pt. "Herbatka".

Ola Mazurczyk

W naszej szkole odbył się kolejny koncert z cyklu "Magia Dźwięków". Pani Iza wprowadziła nas w świat muzyki bluesowej. Zaśpiewała nam piosenki różnych autorów. A na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy "Herbatkę".

Kacper Chmielewski