Magia dźwięków - jazzowe improwizacje

19 stycznia 2011

Dziś odbyło się pierwsze w nowym roku muzyczne spotkanie z naszymi wyjątkowymi gośćmi, panią Izą Zając i panem Jarosławem Małysem. Tematem spotkania było przybliżenie uczniom improwizacji w muzyce jazzowej. Dzięki temu spotkaniu dzieci wiedzą już, czym jest improwizacja, że można ją wykonywać na temacie lub na skacie i, że bardzo wiele zależy od wyobraźni artysty występującego na scenie. Tworzy on muzykę "tu i teraz"...

Dzisiejsze spotkanie było fajne. Pani Iza ma wyjątkowy głos, potrafi zaśpiewać i zaimprowizować chyba wszystko.

Bartosz Wojtasik

Bardzo lubię te comiesięczne spotkania, można wtedy odpłynąć, poruszyć swoją wyobraźnię. Dobrze, że mamy możliwość wysłuchania tak różnorodnej muzyki, a nie tylko takiej co leci w radio lub telewizji.

Katarzyna Nawrot

Improwizacje na skacie są niewiarygodne, tak jak i dźwięki, które w tym czasie wydobywały się z gardła naszego gościa. Pani powiedział nam, że są to dźwięki naśladujące różne instrumenty muzyczne. Zadziwiła mnie też informacja, że nasz organizm jest instrumentem dętym.

Igor Zarzycki