Musical "Mały Książę" w teatrze Staromiejskim w reżyserii Cezarego Domagały.

4 grudnia 2006

Spektakl był dla nas dużym przeżyciem, zwłaszcza, że w jednej z głównych ról mieliśmy okazję zobaczyć panią Bożenę Robakowską, która na co dzień uczy nas w szkole dykcji.
"Mały Książę" to przede wszystkim opowieść o wartości prawdziwej przyjaźni. Uświadamia, że każdy "na zawsze staje się odpowiedzialny za to, co oswoił", a "najważniejsze jest to niewidoczne dla oczu, dobrze widzi się tylko sercem".
Musicalowa konwencja spektaklu ułatwia dzieciom odbiór filozoficznego przesłania utworu, pomaga zrozumieć świat dorosłych, którzy zapomnieli, że sami byli dziećmi i nie wiedzą już, że ważniejsza od pieniędzy, sławy, czy władzy jest prawdziwa i szczera przyjaźń. W końcu "nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela".