Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

14 czerwca 2012

Dnia 14 czerwca 2012r. wybraliśmy się do zabytkowej części naszego miasta, by przy ulicy Freta 16 odnaleźć dom, w którym urodziła się niezwykła kobieta, uhonorowana Nagrodami Nobla w dziedzinie fizyki i chemii - Maria Skłodowska-Curie. Obecnie pod wspomnianym adresem znajduje się Muzeum, w którym można nie tylko zapoznać się z biografią badaczki, ale również obejrzeć pamiątki i liczne eksponaty związane z jej pracami naukowymi.

Czerwcowa wycieczka to również okazja do pożegnania kończącego się roku szkolnego. By uczcić wszystkie, intensywne miesiące pracy, po wizycie w Muzeum wybraliśmy się na lody i krótki odpoczynek wśród tańczących fontann.

Uważam, że dzięki tej wycieczce zyskałem cenną wiedzę dotyczącą promieniotwórczości i Pani Curie. Lekcja muzealna była innowacyjna i różniła się od innych, ponieważ zdobywaliśmy tam wiedzę w czasie projekcji filmowej. Wszystko to, co udało nam się zapamiętać, wykorzystaliśmy podczas quizu z nagrodami. Każdemu polecam to Muzeum.

Jakub Lutczyn

Wycieczka była ciekawa, chociaż uważam, że w Muzeum mogliśmy spędzić więcej czasu, ponieważ Maria Skłodowska-Curie to bardzo interesująca osoba. Wydaje mi się również, że eksponatów było mało jak na Muzeum poświęcone tak wielkiej i sławnej osobie. Dalsza część wycieczki, którą spędziliśmy na zabawie w parku bardzo mi się podobała.

Julia Kuc

Moim zdaniem Pani Skłodowska była niesamowita. Dzięki niej w szpitalach znajdują się aparaty Rentgena, które są bardzo pomocne w procesie leczenia. Podobało mi się to, że w Muzeum mogliśmy zobaczyć jakimi urządzeniami posługiwała się badaczka. Maria była bardzo mądra i szczerze mówiąc nie dziwię się, że na świadectwie miała same piątki, które w tamtych czasach były najwyższą oceną. Miłą niespodzianką było to, że przygotowano dla nas różne zabawy z nagrodami. Wizyta w tym Muzeum rozbudziła moją ciekawość i chciałabym dowiedzieć się więcej na temat tej słynnej, polskiej uczonej. Uważam, że może być ona wzorem do naśladowania. Nie bała się ciężkiej pracy i mimo trudnych warunków uparcie dążyła do celu. Można powiedzieć, że całe swoje życie poświęciła nauce i dobru ludzkości.

Kasia Koniecko