Muzeum Narodowe

1 lutego 2018

1 lutego odbyły się warsztaty w Muzeum Narodowym dla klas IV – VII. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, dzięki temu lekcja była dostosowana do wieku i bardziej ciekawa. Uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w zajęciach pt. ,, Świat mitów’’, przez co mogli bliżej poznać kulturę starożytnej Grecji i Rzymu.

Dnia 01.02.2018r. o godzinie 10 pojechaliśmy do Muzeum Narodowego. Na początku poszliśmy do sali na pierwszym piętrze i Pani tłumaczyła nam jak mamy się zachowywać. Następnie Pani Przewodnik pokazała nam skrzynię, którą używano w starożytności. Miała ona namalowane i wyrzeźbione różne sceny, które analizowaliśmy. Potem omawialiśmy następne eksponaty i malowidła. Na koniec mieliśmy do greckich imion bogów przyporządkować ich rzymskie odpowiedniki i z rozsypani ułożyć historię mitu do obrazu, który podziwialiśmy. Po wszystkim poszliśmy do sklepiku, gdzie można było kupić bardzo ciekawe rzeczy. To była fajna wycieczka.

Natalia Styńska

W dniu 01.02.2018r. wybraliśmy się do Muzeum Narodowego. Zbiórka do wyjścia była o godz. 10. Do Muzeum jechaliśmy tramwajem. Kiedy dotarliśmy na miejsce, podzieliliśmy się na dwie grupy: starszą i młodszą. Nasza klasa była razem z klasą IV. Pani Przewodnik opowiadała nam o mitach. Poznaliśmy imiona greckich bogów i ich rzymskie odpowiedniki. Naszą wycieczkę zakończyliśmy na micie o Achillesie, a potem mogliśmy oglądać sztukę XXI wieku. Do szkoły wróciliśmy tym samym tramwajem. Warto było wybrać się do Muzeum Narodowego.

Igor Ziółkowski