Muzeum Powstania Warszawskiego

8 grudnia 2011

Dzisiejszy poranek zwiastował podróż w czasie. Podróż w czasy II Wojny Światowej. Na tą żywą lekcję historii wybraliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzieci były zafascynowane ogromnym gmachem, który gromadził skarby przeszłości. Pani przewodnik w bardzo zajmujący sposób opowiedziała nam o wydarzeniach z czasów II Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego. Dzieci mogły dotykać eksponatów broni, mogły także wejść do bunkra oraz przejść kanałami. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach dźwięki dochodzące z serca muzeum, wystrzały, dźwięki nadjeżdżających czołgów oraz bicie serc małych Powstańców.

Pani Przewodnik opowiedziała nam historię bohaterskich czynów Warszawiaków, podobał mi się duży samolot. Było tam bardzo dużo eksponatów broni. To zrobiło na mnie duże wrażenie.

Aleksander Radoliński

Najfajniejsze były modele samolotów i czołg "Kubuś".

Ryś Rogacz

Podobało mi się jak chodziliśmy po kanałach. Czasami było słychać bombardowanie. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Ignacy Bombuy