Muzeum Pragi

21 grudnia 2017

21 grudnia uczniowie klas IV – VII wybrali się do Muzeum Pragi, na warsztaty pt. ,,Od osady do miasteczka’’.

W czwartek 21 grudnia razem z czwartą, szóstą i siódmą klasą pojechaliśmy do Muzeum Pragi. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Moja klasa była zrazem z czwartą klasą, a szósta i siódma klasa stanowiły drugą grupę. Pani opowiadał nam jak wyglądała dawniej Praga Północ i Południe. Było bardzo ciekawie. Rysowaliśmy swoje herby. Po lekcji w Muzeum pojechaliśmy do restauracji. Można było kupić wszystko co chcemy. Było bardzo fajnie. Wracając do szkoły mogliśmy rzucać się śnieżkami.

Maria Radolińska

W dniu 21.12.2017r., w czwartek pojechaliśmy do Muzeum Pragi. Tam rozdzieliliśmy się na dwie grupy: czwarta i piąta oraz szósta i siódma. Pani opowiadała nam jak z osady powstało miasto. Trwało to ok. dwóch godzin. W Muzeum była bardzo duża makieta  Pragi. Pod koniec lekcji każdy rysował swój herb. Miały się w nim znajdować budowle, które kojarzą nam się z Pragą. Bardzo mi się podobało, a najbardziej makieta. Potem wstąpiliśmy do restauracji na posiłek. To był udany dzień.

Marta Zaremba