Muzeum Wojska Polskiego

1 kwietnia 2015

Pierwszy kwietniowy poranek zwiastował nie najlepszą pogodę, ale na pewno niezapomniane wrażenia. Uczniowie klasy II wybrali się na lekcje muzealna do Muzeum Wojska Polskiego i mieli okazję przeżyć podróż w czasie, za sprawą unikalnej kolekcji uzbrojenia z okresu XV-XX wieku. Dzieci były zafascynowane skarbami przeszłości. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o pochodzeniu strojów, ich funkcjach i nawet udało nam się poznać kilka ciekawostek na temat niektórych fragmentów zbroi. Wszyscy byli zadowoleni i na pewno nie raz odwiedzimy jeszcze Muzeum Wojska Polskiego.

Jestem zachwycony wycieczką - oglądaliśmy mnóstwo zbroi i broni.

Marek Wellman