Muzeum Wojska Polskiego

29 kwietnia 2015

Uczniowie naszej klasy z dużym zainteresowaniem przyjęli lekcję historii o rycerstwie średniowiecznym. Zapoznali się z dzieciństwem i późniejszą edukacją pazia, giermka i wreszcie rycerza. Dużą atrakcję stanowiły zbroje i oręż, zwłaszcza, że dzieci mogły je przymierzać.

W Muzeum Wojska Polskiego była masa atrakcji. Dzieci zakładały hełmy, zbroje i trzymały miecze. Panowie przewodnicy opowiadali o tym, jak mężczyzna stawał się rycerzem. Pod sam koniec warsztatów naciągaliśmy wielką kuszę. Po lekcji poszliśmy do innych ekspozycji. To była świetna wycieczka.

Staś Mazur

Na wycieczce było zabawnie, zwłaszcza, gdy dowiedzieliśmy się, jak rycerz wstawał z ziemi po upadku z konia w zbroi, która ważyła około 20 kg.

Julia Sosnowska

Wycieczka bardzo mi się podobała. Najciekawszy był moment, gdy Karol był ubierany w zbroje i hełm rycerski. Było wspaniale.

Karolina Jagielak