Muzeum Wojska Polskiego

29 kwietnia 2015

29 kwietnia odwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego, gdzie wzięliśmy udział w lekcji z eksponatami dotyczącymi wyposażenia żołnierza II wojny światowej. Zajęcia były niezwykle ciekawe charyzmatyczni prowadzący skupili uwagę dzieci aż na dwie godziny, opowiadając nie tylko o żołnierskich trudach, ale także przedstawiając pokaźną część historii II wojny, zresztą, nie tylko opowiadali. Uczestnicy wycieczki dostali specjalne rękawiczki kustoszy i sami mogli dotknąć eksponatów, a nawet je… przymierzyć.

Po tym jak prowadzący opowiedzieli nam historię drugiej wojny światowej, założyli naszej koleżance mundur polskiego żołnierza. Nie wyglądała na specjalnie zadowoloną… Uważam, że to był bardzo ciekawa wystawa, bardzo mi się podobała. W szczególności pistolet Vis, MP40 i karabin Mosin.

Ryszard Rogacz

Lekcja dotyczyła mundurów żołnierskich i uzbrojenia z II wojny światowej. Muzealnicy pokazywali nam pistolety i karabiny. Mogliśmy ich dotykać. Zgłosiłam się jako modelka do przymierzenia munduru polskiego z Anglii. Miałam czarny beret z białym orłem i krótką kurtkę. Było w niej zimniej niż w mundurze z Polski, ale za to była wygodniejsza. To była najlepsza wycieczka w tym roku szkolnym, na jakiej byłam z klasą.

Wanda Osiecka

Mogliśmy zarówno oglądać, jak i dotykać eksponaty, co było fajne. Uważam, że wycieczka była bardzo interesująca.

Zofia Płóciennik

Cała wycieczka była bardzo interesująca, myślę, że taka lekcja historii spodoba się i dzieciom, i dorosłym.

Alek Radoliński