Muzyczne spotkanie z Panią Izą Zając

22 listopada 2010

Dnia 22 listopada 2010r. po raz trzeci gościliśmy w naszej szkole Panią Izę Zając, która tym razem przedstawiła historię i brzmienie przedwojennej muzyki filmowej. W repertuarze - zaprezentowanym przed uczniowską publicznością - znalazły się takie niezapomniane, ponadczasowe przeboje jak: "Odrobina szczęścia w miłości", "Ada, to nie wypada" czy "Umówiłem się z nią na dziewiątą". Dzieci z entuzjazmem przyłączyły się do śpiewania znanej powszechnie kołysanki pt. "Ach śpij kochanie". Całą widownię wesoło rozkołysała piosenka pt. "Ach jak przyjemnie". Na wyraźne życzenie wszystkich uczniów koncert zakończył się ulubioną przez wszystkich piosenką z repertuaru Kabaretu Starszych Panów pt. "Herbatka".

Bardzo mi się podobało. Pani Iza Zając ma naprawdę bardzo ładny głos. Piosenki, które dziś śpiewała posiadały wyjątkowy klimat i były zupełnie inne od tych współczesnych. Myślę, że takich koncertów powinno być więcej, ponieważ poszerzają nasze horyzonty i uczą wrażliwości. To było interesujące doświadczenie.

Maja Stańczuk

Poniedziałkowy występ Pani Izy Zając bardzo mi się podobał. Uważam, że ma ona ogromny talent wokalny. Tematem koncertu była muzyka międzywojenna. Uważam, że to był wspaniały występ.

Wojtek Jakołcewicz

Uważam, że temat tego koncertu był bardzo oryginalny. Pani Iza Zając bardzo się starała, by zainteresować nas przedwojenną muzyką filmową. Piosenki bardzo mi się podobały. Żałuję, że tak ciekawy koncert nie był dłuższy.

Krzyś Zatryb

Najbardziej podobała mi się piosenka pt. "Miłość ci wszystko wybaczy". Ogólnie lubię ten typ muzyki i uważam, że warto czasem posłuchać przebojów z czasów naszych dziadków i babć. Piosenki takie są zazwyczaj wesołe i sympatyczne. Występ bardzo mi się podobał. Odkrycie przed nami muzyki przedwojennej było ciekawym pomysłem. Czekam z niecierpliwością na to, co Pani Iza wymyśli dla nas następnym razem.

Agata Strupiechowska