Muzyczne spotkanie z Panią Izą Zając

25 października 2010r.

Dnia 25 października 2010r. w naszej szkole wystąpiła Pani Iza Zając wraz z towarzyszącymi muzykami: Panem Jarosławem Małysem i Adamem Lewandowskim. Tematem kolejnego spotkania z cyklu audycji muzycznych była bossa nova. Artyści przedstawili nam różne instrumenty, które używane są w tym stylu muzycznym - grzechotki, bębenki, dzwoneczki.

Moim zdaniem wiele z tych instrumentów było naprawdę ciekawych. Wyglądały dość śmiesznie - jakby zostały oderwane od przedmiotów codziennego użytku, np. jak trąbka od roweru.

Każdy uczestnik spotkania miał zrobioną przez siebie grzechotkę, więc mógł przyłączyć się do występu. Uważam jednak, że nie był to najlepszy pomysł, gdyż dźwięk uczniowskich instrumentów tłumił chwilami muzykę i wprowadzał chaos.

Występ podobał mi się. Mogliśmy poznać nowy rodzaj muzyki - zupełnie innej niż ta, której słuchamy na co dzień. Jej rytm był bardzo spokojny i nastrojowy. Szczerze mówiąc od bossa nowy wolę np. sambę, która jest bardziej wesoła i żywa.

Agata Strupiechowska

Bossa nova to bardzo łagodna muzyka, która kojarzy mi się z ciepłym klimatem, co wywołuje we mnie miłe odczucia, jednak nie chciałabym jej często słuchać. Uważam, że Pani Iza Zając ma bardzo ładny głos i dobrze go wykorzystuje. Takie szkolne koncerty to dobry pomysł.

Maja Stańczuk