Niebo Kopernika

3 grudnia 2015

W trakcie pokazu dzieci odbyły podróż w głąb naszego Układu Słonecznego. Pozostawiła ona niezapomniane wrażenia.

Dziś z moją szkołą poleciałam do gwiazd. Założyłam śmieszne okulary, zasiadłam w wygodnym fotelu i odbyłam podróż po niebie. Zwiedzałam gwiazdy, galaktyki, a to wszystko odbywało się w moim ulubionym miejscu – Centrum Kopernika. Najbardziej podobało mi się to, że wydawało mi się, że latam. Wiem teraz, że planety są piękne i jestem przekonana, że istnieje tam życie.

Tosia Szpak

Pokaz odbył się w dużej kopule z rozkładanymi fotelami. Polecieliśmy na Marsa, zobaczyliśmy Układ Słoneczny, a także księżyce poszczególnych planet. Minęliśmy różne asteroidy, setki gwiazd, a nawet galaktyk. Przez chwilę wydawało się, że kopuła jest rakietą i lecimy przez galaktykę. Ta wycieczka była najlepsza z tych, na których byłam.

Michalina Rychlik

W trakcie seansu prowadzący opowiadał o kosmosie. Mówił, kim jest człowiek. Potem oglądaliśmy Układ Słoneczny. Szukaliśmy życia na innych planetach. Obecność wody może świadczyć o istnieniu życia. Następnie polecieliśmy do innych planet. Było interesująco. Zachęcam do obejrzenia Centrum Kopernika.

Ania Malicka