Obserwując przyrodę..

29 kwietnia 2010

Dziś rano wybraliśmy się na spacer do parku, aby podziwiać przyrodę. Piękna słoneczna pogoda stwarzała wyśmienite warunki do obserwacji. Obiektem naszych badań była roślinność, zwierzęta i zjawiska atmosferyczne. Znaleźliśmy wiele różnych gatunków drzew, krzewów i wielobarwne kwiaty. Dzieci rozróżniały roślinność ze względu na kształt, wielkość i kolor. Przypomnieliśmy sobie również nazwy ptaków i przyporządkowaliśmy je do poszczególnych przedstawicieli tego gatunku.

Obserwowaliśmy również wpływ działalności człowieka na świat przyrody. Głównym problemem okazało się zanieczyszczenie zielonej powierzchni parku. Na szczęście nie tylko my dostrzegliśmy ten problem, znalazło się wiele osób, które postanowiły zadbać o czystość środowiska wokół nas.

Pod koniec lekcji przyrodniczej wybraliśmy się na odpoczynek do ogródka jordanowskiego, gdzie uczniowie zerówki utworzyli własny ogródek ze znalezionych na ziemi płatków kwiatków i skarbów przyrody.