Oczami uczniów - wycieczka do Muzeum Historycznego.

19 lutego 2009

Dnia 19 lutego 2009r. uczniowie klas IV-VI pod opieką wychowawców wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, mieszczącego się przy Rynku Starego Miasta. Dzięki imponującej wiedzy przewodnika uczniowie poznali prastarą historię miasta oraz dowiedzieli się wielu ciekawych i zaskakujących rzeczy o życiu ówczesnych warszawiaków.

Po wyjściu z muzealnych sal - zafascynowani minionymi dziejami - udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, by odnaleźć ślady przeszłości, która ciągle jeszcze żyje wśród malowniczych uliczek i zakątkó w.

Pod Barbakanem urządziliśmy bitwę na śnieżki, którą wesoło wspominaliśmy w drodze powrotnej. O godzinie 13.40 wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Wiedza zdobyta podczas tej niezwykle ciekawej, nietypowej lekcji historii z pewnością zostanie wykorzystana na zajęciach szkolnych.

Takie wyprawy edukacyjne są wspaniałym pomysłem. Wzbogacają nasze wiadomości i urozmaicają szkolną codzienność. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu wyruszymy po nową wiedzę i mnóstwo dobrej zabawy.

uczniowie z klasy IV i VI