Oczami uczniów - wycieczka do wybranych miejsc pamięci narodowej.

7 listopada 2007

7 listopada 2007 roku odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty. Udało nam się nawet zobaczyć zmianę warty. Byliśmy też pod pomnikiem Piłsudskiego. Zapaliliśmy znicz i przeczytaliśmy tablice, z niektórymi jego wypowiedziami. Potem poszliśmy pod pomnik Janusza Korczaka. Pomnik ten przedstawiał drzewo, a pod nim Korczaka i przytulające się do niego dzieci. Następnie pojechaliśmy do Cytadeli. Byliśmy przy Bramie Straceń, gdzie na tablicach wypisane były nazwiska osób, które były tam więzione za walkę o wolność naszej Ojczyzny.

Na koniec odwiedziliśmy pomnik Małego Powstańca - chłopca ubranego w za duży mundur, hełm i trzymającego broń. Tu zostawiliśmy kwiaty i znicz oraz pomodliliśmy się w skupieniu za naszych rówieśników walczących w powstaniu.

Agata Strupiechowska, klasa III