Oczami uczniów - zielona szkoła w Kotlinie Kłodzkiej.

26 maja 2008

Dnia 26 maja wyjechaliśmy na wycieczkę szkolną, by zwiedzić niezwykle ciekawą - zarówno przyrodniczo jak i kulturowo - Ziemię Kłodzką.

Mieszkaliśmy w przytulnym pensjonacie "Orlik" w sąsiedztwie przepięknych, zielonych gór.

Program wycieczki był niezwykle bogaty. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Byliśmy we Wrocławiu, gdzie zobaczyliśmy słynną Panoramę Racławicką, zoo i szopkę skonstruowaną specjalnie dla dzieci (również niewidomych).

W kolejnych dniach zwiedziliśmy Hutę Szkła "Violetta", Kaplicę Czaszek w Czermnej, barokową bazylikę i ruchomą szopkę w Wambierzycach. Niesamowicie emocjonująca była wycieczka do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Dzielnie przemierzaliśmy ciemne, podziemne korytarze i gdy wyjechaliśmy już na powierzchnię, zabraliśmy się własnoręcznie za poszukiwanie złota. Szczęśliwi znalazcy mogli zachować cenne znalezisko na pamiątkę.

Weszliśmy również na Śnieżnik (1425 m.n.p.m.). Pokonując wzniesienie mogliśmy podziwiać piękne, górskie pejzaże.

Niezwykłe wrażenie zrobiły na nas Błędne Skały, które przypominały ogromną, spektakularną galerię dziwnych, tajemniczych rzeźb.

Wieczory spędzane w ośrodku również dostarczały mnóstwo wrażeń. Bawiliśmy się na dyskotece, mieliśmy ognisko i wiele innych, wesołych zabaw.

Tegoroczna wyprawa była wspaniałym przeżyciem i na pewno wszyscy zapamiętamy ją na długo. Odpoczęliśmy od codziennych zajęć i dobrze się bawiliśmy. Wróciliśmy do domów z mnóstwem barwnych, wspaniałych wspomnień.

Ania i Kasia, uczennice klasy V