W ogrodzie...

18 czerwca 2015

18 czerwca  powitaliśmy piękną, słoneczną pogodę w szklarniach Ogrodu Botanicznego w Warszawie. Zwiedzaliśmy i oglądaliśmy niezwykłe rośliny, które zachwycały nie tylko pięknem, ale też budziły respekt, wobec swoich trujących właściwości. Uczniowie byli zachwyceni bananowcem o olbrzymich liściach i agawą filiferą, która zakwitła w Oranżerii Ogrodu po raz pierwszy i ostatni, gdyż ta niezwykła roślina umiera zaraz po rozsianiu nasion. Ogromną popularnością wśród uczniów cieszył się Ogród Róż oraz Ziół, miejsca które swoim zapachem przyprawiały o istny zawrót głowy. Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie uznali, że nie będzie to nasze ostanie spotkanie z cudami Ogrodu Botanicznego.

Bardzo ciekawa wycieczka. Najbardziej podobały mi się wielkie bananowce.

Marek Wellman

Najpiękniejsze były różnokolorowe róże, od zapachu których, aż kręciło się w głowie.

Julia Tuzimek