Piesza wycieczka klas IV-VI historyczną trasą: Traktem Królewskim

31 października 2006

Piesza wycieczka klas IV-VI historyczną trasą: Traktem Królewskim- od ul. Nowy Świat przez Plac Piłsudskiego do Rynku Starego Miasta.
Wyprawa, inspirowana refleksyjną ideą zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych, odbyła się pod hasłem "Warszawa pełna historii". Uczniowie zatrzymywali się przed zabytkowymi kamienicami, pomnikami i tablicami pamiątkowymi. Szczególnie istotne były miejsca upamiętniające heroizm bohaterskich żołnierzy i ludności cywilnej, która zginęła podczas II Wojny Światowej w obronie miasta i ojczyzny.
Znicze, które dzieci zabrały ze sobą, zapłonęły m.in. przy pamiątkowych tablicach przy ul. Nowy Świat; na Placu Piłsudskiego pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza i pod pomnikiem Małego Powstańca, znajdującego się pod murami staromiejskiego Barbakanu.
Istotnym punktem programu była wizyta w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy, mieszczącego się przy Rynku Starego Miasta. Pod opieką przewodnika uczniowie poznali historię powstania miasta oraz dowiedzieli się wielu ciekawych i zaskakujących rzeczy o życiu ówczesnych warszawiaków.